Nardis

Nardis gerçek anlamda bir caz kulübü, çok fazla tür gözetmeksizin caz eksenli yaratıcı müziğe yer verilen, müzik ve müzisyenin öne çıktığı her performansın bir konser ortamında, ancak kulüp rahatlığında doya doya yaşandığı bir mekandır.
Nardis’in müzikal ekseni mainstream caz, ancak modern caz, fusion, etnik caza da yer veriliyor, tek bir müzisyen ya da grup yani belirli müzisyenler sahne almıyor. Haftanın bir günü emek sarf olmuş, caz dışı yaratıcı çalışmalara da yer veriliyor.
Ayda en az bir kere yurt dışından bir solistin lokal ritm section ile konserler verilmesi sağlanıyor. Ayrıca sponsor destekli önemli isimler de Nardis’de sahne alıyorlar.
Nardis’in dekorasyonu Beken Mimarlık Gün Beken ve Cengiz Cennetoğlu tarafından yapıldı. Binanın orijinali harman tuğla. Dolayısıyla bu doku bozulmadan modern ve çağdaş çizgilerle ilginç bir bütünlük oluşturuldu. Nardis’in ana fikri rahat bir ortamda caz müziğinin yapılması ve dinlenmesi olduğu için kulüp içi trafiğinden sahne mümkün olduğunca uzak tutuldu. Ses düzeni ve hacmin akustiği müziği en net ve kayıpsız bir şekilde müzisyen ve dinleyiciye ulaştıracak şekilde tasarlandı. Bu tür mekanlarda insanların en çok şikayet ettiği konu olan havalandırma en iyi şekilde çözüldü, %100 taze hava kullanılmaktadır. Sahne ışığı abartılmadan kulübün sıcaklığını yansıtacak şekilde ayarlandı. Nardis’in 120 kişiyi rahat ağırlayabilecek kapasitesi var. Ancak bu kapasite son günlerde COVID-19 önlemleri nedeniyle 40 kişiye düşürüldü.